Wypełniacze, Mezoterapia

Wypełniacze

Wypełnienie zmarszczek kwasem hialuronowym polega na podaniu preparatu za pomocą iniekcji śródskórnych i podskórnych w wybrane okolice. Czas trwania zabiegu to ok. 45 min. W wyniku iniekcji mogą pojawić się obrzęki i krwiaki w miejscu podania preparatu. Ustępują one samoczynnie na przestrzeni 1 tygodnia i nie wymagają leczenia. Zaaplikowany kwas hialuronowy pobudza proces wytwarzania kolagenu, dzięki czemu dochodzi do naturalnego i trwałego wypełnienia zmarszczek poprzez stymulację własnych mechanizmów naprawczych organizmu. Proces ten pozwala na wydłużenie przerw pomiędzy kolejnymi zabiegami. Efekty wypełnienia zmarszczek widoczne są zaraz po zakończeniu zabiegu. Rezultat utrzymuje się w zależności od rodzaju zastosowanego preparatu i cech osobniczych pacjenta od 8 do 16 miesięcy.

Mezoterapia

Mezoterapia igłowa to bardzo skuteczny zabieg polegający na dostarczeniu aktywnych składników do wybranego obszaru twarzy czy ciała wymagającego odbudowy. Największą zaletą mezoterapii igłowej jest precyzyjne dostarczenie naturalnego kwasu hialuronowego i innych składników , w miejsce gdzie skóra utraciła swoją wiotkość i elastyczność.

 

Mezoterapia, a może kosmetyki i kremy?

Większość kosmetyków, kremów które używamy na co dzień jest „zbudowana” ze zbyt dużych cząsteczek, stąd nie są one w stanie przeniknąć przez barierę naskórkową. W efekcie końcowym działają one wyłącznie na zewnętrzną warstwę naskórka, a rezultat jest niewielki i chwilowy. Alternatywą dla nich jest mezoterapia igłowa dająca szybkie, a przede wszystkim trwałe efekty. Odpowiednio dobrane koktajle odżywcze w połączeniu z nowoczesną metodą aplikacji gwarantują rewelacyjne, długotrwałe rezultaty.


Zastosowanie mezoterapii

Mezoterapię stosuje się w celu rewitalizacji, odbudowy i odżywienia skóry twarzy i ciała. Metodę tę wykorzystuje się także w leczeniu cellulitu oraz rozstępów jak również podczas kuracji odmładzających, ujędrniających i nawilżających. Ostrzykiwanie kwasem hialuronowym można wykonywać na twarzy, szyi, dekolcie, owłosionej skórze głowy, pośladkach, udach, brzuchu i piersiach, a także pozostałych miejscach gdzie skóra utraciła swoją wiotkość i elastyczność.


Działanie mezoterapii igłowej

Poprzez mezoterapię igłową następuje kumulacja nawilżających właściwości naturalnego kwasu hialuronowego i glicerolu, dzięki którym osiągamy długotrwały i wyraźnie widoczny efekt nawilżający i odmładzający. Mezoterapia igłowa tworzy barierę przeciwdziałającą dalszej utracie wody, przyczyniając się do prawidłowego utrzymania poziomu nawilżenia skóry.


Jak wygląda zabieg mezoterapii igłowej?

Zabieg polega na dostarczeniu podskórnie aktywnych składników do wierzchniej warstwy skóry przy pomocy mikroiniekcji z wykorzystaniem igły i strzykawki. Zabieg trwa od trzydziestu minut do godziny, (w zależności od wielkości obszaru twarzy ciała, które potrzebują odbudowy), a jego nieinwazyjny charakter nie wpływa na aktywność pacjenta. Po zakończeniu zabiegu mogą występować niewielkie ślady po nakłuciu igieł, które utrzymują się od dwóch do trzech dni po zabiegu. W ciągu kliku dni skóra w pełni odzyskuje swój naturalny wygląd. Pierwsze efekty mezoterapii igłowej widać już po pierwszym zabiegu ale najlepiej jest wykonywać go w serii.