Botoks

Botoks jest zabiegiem ostrzykiwania, dzięki któremu możemy odmłodzić twarz poprzez czasowe zablokowanie przekaźnictwa nerwowo-mięśniowego i rozluźnienie mięśni. W zabiegach wykorzystywana jest oczyszczona postać toksyny botulinowej typu A. Wstrzyknięcie odpowiednich, dawek preparatu likwiduje i zapobiega zmarszczkom wywołanym przez kurczenie się mięśni twarzy. Stosowany jest również w leczeniu nadpotliwości. Zapraszamy do naszego salonu w Ustroniu.

 

JAK DZIAŁA BOTOKS
Po wprowadzeniu przez lekarza niewielkiej ilości preparatu w okolice zmarszczek mimicznych następuje neutralizacja działania neuronów, które odpowiadają za przesyłanie do mięśni impulsu do skurczu. Dzięki neutralizacji mięśnie nie działają przez okres od 4 do 6 miesięcy. W tym czasie skóra odpoczywa, zmarszczki wygładzają się, a mięsień „oducza” się skurczu – dając naturalny i wypoczęty wygląd.

 

CZY BOTOKS JEST DLA CIEBIE
Zabieg wykonywany jest przez lekarza i to wspólnie z nim ustalisz program zabiegowy odpowiedni dla Twojej skóry. Zabieg ostrzykiwania Botoksem zalecany jest w chwili powstania zauważalnych zmarszczek – tylko wtedy skutecznie można wygładzić skórę i powstrzymać ich dalsze pogłębianie się. Na wyraźniejsze bruzdy lekarz zarekomenduje większe dawki Botoksu oraz często niezbędny już wypełniacz.

 

NA JAKIE OBSZARY JEST POLECANY BOTOKS
Botoks doskonale sprawdza się w eliminacji zmarszczek mimicznych twarzy – tzw. kurzych łapek wokół oczu, zmarszczek palacza, zmarszczek na czole i bruzdy między brwiami (lwia zmarszczka). Ponadto można uzyskać efekt podniesienia opadających powiek czy uniesienia opadniętych kącików ust. Zabieg ostrzykiwania Botoksem łagodzi bruzdy na dekolcie i szyi oraz koryguje linię żuchwy.

Botoks jest również wykorzystywany w leczeniu nadmiernej potliwości – jest on bezpośrednio wstrzykiwany w obszar pach lub w inne wybrane miejsce. Powstrzymuje działanie nerwów, które połączone są z gruczołami wydzielania zewnętrznego. W efekcie wydzielanie potu zostaje zahamowane.

JAK WYGLĄDA ZABIEG

Zabieg wykonywany jest przez lekarza, który podskórnie – przy pomocy bardzo cienkiej igły – ostrzykuje wyznaczony obszar zabiegowy niewielkimi dawkami preparatu. Procedura zabiegowa jest szybka i prosta.

 

JAK DŁUGO TRWA ZABIEG
Zabieg trwa kilkanaście minut, dlatego też często procedura zabiegowa określana jest mianem lunchowej.

 

CO BĘDZIESZ ODCZUWAĆ W CZASIE ZABIEGU
W czasie wykonywania zabiegu będziesz czuć lekkie ukłucia. Choć zabieg jest praktycznie bezbolesny niektóre osoby szczególnie wrażliwe na ból decydują się na znieczulenie miejscowe.

 

KIEDY MOŻESZ SIĘ SPODZIEWAĆ EFEKTÓW ZABIEGU
Pożądany efekt, w zależności od wieku i stanu skóry, uzyskuje się w ciągu 3-14 dni od zabiegu.

 

JAK DŁUGO UTRZYMUJE SIĘ EFEKT
Efekt zabiegu utrzymuje się od 4 do 6 miesięcy, przy kolejnych kuracjach czas działania, a co za tym idzie odstępy między kolejnymi zabiegami, wydłużają się. Po ustaniu działania preparatu zmarszczki na ogół nie są tak głębokie jak przed kuracją, jednak z biegiem czasu, jeśli nie będziesz kontynuować kuracji, skóra będzie się starzeć zgodnie z jej biologicznym wiekiem.

 

JAK POSTĘPOWAĆ PO ZABIEGU BOTOKS
Zabieg na ogół nie pozostawia śladów. Zdarza się lekkie zaczerwienienie, które zwykle ustępuje po około godzinie. Po zabiegu możesz wrócić do pracy i codziennej aktywności. Musisz jednak pamiętać, że przez kolejne kilka tygodni nie rekomenduje się zabiegów wykorzystujących fale radiowe, głęboką podczerwień czy zabiegów laserowych. Osłabią one oraz skrócą czas działania preparatu

 

CZY SĄ JAKIEŚ SKUTKI UBOCZNE
Po zabiegu zdarza się lekkie zaczerwienienie i delikatne ślady po nakłuciach.

 

JAKIE SĄ PRZECIWWSKAZANIA DO STOSOWANIA BOTOKS
Przeciwwskazaniem do przeprowadzenia zabiegu są: ciąża, stosowanie antybiotyków, stany grypowe, zaburzenia przewodnictwa nerwowo – mięśniowego (miastenia gravis, zespół Lamberta Eatona), zaburzenia krzepnięcia krwi i stosowanie leków antykoagulacyjnych (m.in.: aspiryna).

 

BEZPIECZEŃSTWO ZABIEGU
Na całym świecie kliniki wykorzystują Botoks do zabiegów medycyny estetycznej od 2002, a od przeszło 20 lat stosowany jest w innych dziedzinach medycyny. Botoks jest zatem substancją sprawdzoną w licznych procedurach, a metoda spłycania zmarszczek wykorzystująca toksynę botulinową typu A należy do najbezpieczniejszych. Działa bowiem wyłącznie czasowo, a dodatkowo wykorzystuje się niewielkie ilości preparatu. Powtarzanie zabiegu ostrzykiwania nie skutkuje sumowaniem dawek w organizmie.